Protetik Parçalar

Diş Eti Şekillendirici
Seviye 5 titanyum dişeti şekillendiriciler, çap, yükseklik ve profili belirtilen bir lazer işaretlemeyle tanımlanabilirler. Düz platformlu dişeti şekillendiriciler olması durumunda işaret sadece çap ve yükseklik belirtir. Dişeti şekillendiriciler, HSM serisinden sürücüler ile 10 Ncm ‘lik tork uygulayarak sıkıştırılmalıdır. A – (38/3) Düz profilli dişeti şekillendirici : yan yüzeydeki işaretler bağlantı çapını ve yüksekliği derhal farketmenizi sağlar. B – (33/2) Rehber Silindir : implantı yerleştirirken merkezde kalmayı sağlar. C – (50/602) Anatomik dişeti şeki llendirici : üst yüzeydeki işaretler, bağlantı çapını, maksimum kaplama boyutunu ve yüksekliği gösterirler.
Ölçü Parçaları
Ölçü parçaları ve bileşenleri, implantları imal eden makineler tarafından yapılmaktadır; bu da klinik durumların yeniden oluşturulması açısından dayanıklılık ve güvenilirlik bağlamında tam bir garanti vermektedir. Açık ve kapalı kaşık ölçü parçaları seviye 5 titanyumdan, ilgili taban renk koduna göre anotlanmışlardır, bu da kullanılabilecek farklı ebatta çapların tespitini kolaylaştırmaktadır. Açık Kaşık Ölçü Postu : üst kısım mükemmel tutuculuğa sahiptir ve bu nedenle de gömme aşamasında inanılmaz sabit bir taşınma ve bağlantı sağlar. Implant Analogu : onay ve laboratuvar aşamalarını kolaylaştırmak için renk odlarına göre anotlanmışlardır. Pull-up Transfer :vidaya gereksinim duymadan tırnaklarla implantı altıgen parçaya bağlar.
Geçici Abutment
SIMPLE prostetik protokolü geçici abutmentlar geliştirmek için pratik ve basit çözümlere başvurur. Geçici abutmentlar genelde olduğu gibi kemiğin iyileşme döneminden sonra veya implantların cerrahi yerleştirmesinden sonra şartların elverişli olması durumunda uygulanır. Ayrıca, uyarlanan prostetik protokole bağlı olarak, yumuşak dokunun yeniden şekillenmesi için geleneksel dişeti şekillendiricilerine alternatif olarak da kullanılabilirler. PEEK , dişçi koltuğunda bile kolayca monte edilebilen, son derece dayanıklı ve yüksek ölçüde biyolojik çözünürlüğe sahip bir polimerdir. Titanyum taban, düz düz veya anatomik profille birlikte en yüksek düzeyde bağlantı hassasiyetini garanti eder. Yapıştırıcı ile tutturulan tekli kaplamaları desteklemek için idealdirler. A – En geniş dişeti profiline sahip versiyonlar, çakılarak her anatomiye uyum sağlar, mukozanın estetik durumunu anında sadeleştirir. B – Geçici abutmentlerin merkezindeki koni, altıgenin yerini değiştirmeye gerek olmadan, mevcut belirgin paralellik kusurlarına rağmen dar dişeti profillerinde çoklu geçici yapıların direkt olarak implanta vidalanmasına olanak sağlar. C – Hexagon ; rotasyonsuz duruşu garantilen altıgen parça bu abutmenti tek vidalı geçici abutmentler için mükemmel seçenek haline getirir.
Düz ve Açılır Abutment
Seviye 5 titanyumdan imal edilen bu abutmentlar, yüzey renklerini değiştiren kontrollü bir dinginleştirme prosesine maruzdur; sonuç ise karakteristik soluk altın sarısı bir renktir. Bu renk bir oksidasyon prosesi sonucunda elde edilir, bu nedenle herhangi bir kaplama söz konusu değildir, böylelikle yüksek oranda bio-uyumlu yüzeyin kullanımına olanak verir. A – Renk : Altın rengi, özellikle estetik önemi olan prostetik rehabilitasyonlar için bu abutmentları ideal kılar. B – Açılı Abutmentlar ; geçme ( passing ) bir vida ile 15 ve 25 derecelik açılar sunarlar. C – Solid ( sağlam? ) , tek parça abutmentlar: Acil doldurma gerektiren rehabilitasyonlar için oral kavite içindeki titanyum çubukların emniyetini sağlamak açısından idealdirler çünkü bu teknik implant ve proteze tam bir sabitlik sağlar. D – Hexagon: rotasyonsuz duruşu ve yeniden pozisyonlamayı garanti eden bu tip abutmentlar tekli yapılar için uygun çözümlerdir.
Custom Abutment
Seviye 5 titanyumdan yapılmışlardır ve dar protez alanları ve paralel implantlarla ilgili olarak karmaşık anatomik ihtiyaçlara yanıt verebilirler. Hazır Açılandırılmış : Freze ederek inceltmek için gereken zamanı sınırlayarak, 25 dereceye kadar, çok belirgin açılara ulaşılmasına olanak sağlar. Konik, Freze Edilebilen Abutment : ters koni şeklindeki karakteristik şekli ile 10 dereceye kadar olan açılar ve küçük profiller için uygundur.
Freze Edilebilen Abutment
Geleneksel protez protokollerinin yanı sıra, Sweden & Martina seçkin profesyoneller ve üniversitelerin işbirliği ile yenilikçi çözümler geliştirmektedir. Bunların içinde, SIMPLE tekniği geçici abutmentlar ile başlayarak mukozanın mükemmel koşullanmasını ( conditioning? ) sağlar ve temelde kişiye özel final protezi yapmak için geniş ölçülü freze edilebilen abutmentlar kullanır. A – Engelleyici Teknik için freze edilebilir abutmentlar öne çıkan bir profile sahiptirler; kapalı kaşık tekniği ile ölçü almayı kolaylaştırırken iki geniş yüzü sorgusuz yeniden pozisyonlamayı garanti eder. B – SIMPLE freze edilebilir abutmentları, ivedi şekillendirme ( conditioning? ) aşaması SIMPLE geçici abutmentları ile sağlanan her tip anatomiye adapte olabilen geniş bir profile sahiptir.
Döküm Yapılabilen Altın Bağlantılı Abutment
A – Yeniden pozisyonlanabilir versiyonu tekli parçalar yapmak için uygundur. B – Tabanlar altın alaşımı, seviye 5 titanyum ve kobalt krom olarak mevcuttur.
Döküm Yapılabilen PMMA Abutmentler
Tamamen PMMA’dan imal edilen abutmentlar, – ki PMMA döküm esnasında hiçbir kalıntı bırakmaz ; Sweden & Martina’nın tüm protez bileşenlerinde olduğu gibi, kalıba dökülerek değil çevrilerek imal edilmişlerdir, mikrometrik toleransları göz önüne alarak döküm aşamasının ardından dahi kusursuz bir bağlantıya olanak sağlarlar. A – Döküm yapılabilen abutmentlar : modellemede maksimum kolaylık sağlar.
Döküm Yapılabilen Titanyum Bağlantılı Abutmentler
Bu abutmentların 0.70mm yüksekliğinde, her bağlantı çapında aynı olan küçük bir üst koni ile karakterize edilen düz bir çıkış profilleri vardır ve yeniden pozisyonlanabilir titanyum tabandan yapılmışlardır; bu da üst yapıların, hafif paralellik sorunu olanlarında bile rahatlıkla takma, çıkarma yapılabilmesini sağlamaktadır. Abutment üst yapının modelleme dökümünün yapılabilmesi döküm yapılabilir kılıflar ve üst yapının “packet” ve abutmentların implantlara olan bağlantısını gerçekleştiren geçme vidalarla birlikte temin edilmektedir. Normalde, bu abutmentlar kullanıldığında, ölçü transferler kullanılarak direkt olarak implant üzerinde alınır. Bunun yerine geçici abutment yapmak için mevcut abutmentın titanyum tabanı kullanıldığında, özel transferler ve vidası ile birlikte döküm yapılabilir kılıfla laboratuvara gönderilebilmektedir. A – İlgili vida ile tamamlayıcı olarak temin edilen titanyum kılıf normalde geçici protezler yapmak için kullanılmaktadır. B – Bu transferler ve ithaf edilen analoglar, abutmentın laboratuvara transferinde yardımcı olmaktadır. C – Bu orta seviye abutmentlar düz bir profile sahiptir.
PAD All on4 Abutmentler
P.A.D. sistematikleri, son derece uyumsuz implantlar ve paralel olmayan protez çıkışları olması durumunda bile çoklu vidalı protezlerin üretimini mümkün kılmak için tasarlanmıştır. P.A.D. abutmentlar, yüksek eğimle pozisyonlanan implantlar için en öngörülebilir ve en basit çözümdür. P.A.D. protez sistemi son derece esnektir, geniş çeşitliliğe sahip düz abutmentlardan başlayarak ( 1.5, 3 ve 4 mm. Olmak üzere farklı dişeti yüksekliklerinde mevcuttur ), açılı abutmentlar ( 30 ve 17 derece , 3 ve 5 mm. Dişeti yüksekliğinde mevcuttur ) ve üst yapıları yapmak için gerekli tüm bileşenler farklı çeşitleri ile birlikte mevcuttur. P.A.D. Abutment : hepsi multi vidalı protezlerde takma ve çıkarma işlemlerinde manevraları mümkün kılan 15 derecelik aynı üst koniye sahiptir. Üstteki koni protez yapının her yönünde 15 derecelik ileri yeniden pozisyonlamayı mümkün kılar, açılı abutmentlarla bu artı 17 veya 30 derecelik bir açı olabilmektedir. Bu karakteristik özellik, her yöne 45 dereceye kadar olan açılarda paralellik problemi olan yapıları kolaylıkla yönetmeyi sağlar.
Cerec Uyumlu Scan Body
Cerec uyumlu scanbodyler, klasik yöntemlerle yakalanamayan mikrometrik hassas ölçülerden bile taviz vermeden zirkonyumdan imal edilen kişiselleştirilmiş abutmentlar yapmak için kullanılmaktadırlar. T-Connect : Laboratuvarda freze edilerek katılaştırılan zirkonyum yapısı ile implant ve protez arasında mükemmel uyum sağlar.
Locator Abutment
Locator abutmentlar geçmeli takma dişleri dental implantlara eklemek için kullanılan patentli ve esnek bir protez çözümüdür. Locator sistemi, limitli kapama alanı olan ve çıkaraılabilir protezi olan hastalarda, hatalı yerleştirmelerin düzeltilmesi ve uyumsuz implantlarda 40 dereceye kadar ( her bir implanta 20 derece ) olan açılarda rahat ve kolay çalışma imkanı sağlar. Abutmentlar seviye 5 titanyumdan yapılmışlardır ve farklı dişeti yükseklikleri mevcuttur. Locatorlar , Vida Seti’nde bulunan veya ayrıca temin edilebilecek ( kod : 8926-SW, kısa ve 8927-SW, uzun ) özel sürücü vasıtasıyla 25-30 Ncm ile sıkıştırılmalıdır.
Ball Abutment
Topun alt kısmında sürücüye bağlamak için küçük bir altıgen bulunmaktadır. Sürücü sistemin dinamometrik mandalı ile uyumludur ( sürücü setin içerisine dahil değildir , kod : BASCC-EX )
English EN Turkish TR