resim_aciklama

Collex & Contracone özellikleri videosu için tıklayınız.

Premium İmplantları, özel yapısıyla abutment vida gevşemesi ve kırılmalarını engeller.

İmplantolojide günümüzün güncel sorunlarından biri de implant abutment bağlantısını sabitleyen vidanın gelen kuvvetlerden dolayı gevşemesi veya kırılmasıdır. Premium Straight ve Switch Platform implantlarında abutment bağlantısı internal ve external olarak çift aşamalı bir şekilde sağlanmaktadır.

Çift aşamalı bağlantı tasarımı sayesinde abutment vidasına gelebilecek kuvvetler, direkt olarak implant gövdesine dağılmaktadır (Resim a).

premiumtg4

Premium implant sistemi, patentli easy implant taşıyıcılarının üzerlerinde bulunan titanyum ringler sayesinde, cerrahi ile hazırlanmış olan implant kavitesine kolay ve güvenli bir şekilde taşınmasını ve yerleştirilmesini sağlar. Böylece düşme riski ortadan kalkmış olur.

Stres Testi

stres_testi

 

Collex Özelliği

 

contex_2
 

Sistematik Premium İmplantları, Collex özelliğine sahiptir. İçyapısı geniş bir altıgen ve platform bağlantısı üzerindeki boyundan oluşur.

 

Contracone Özelliği

contracone

Protezin düşme risklerinden en büyüğü bakterilerin abutment birleşiminden içeriye girmesiyle oluşur.

Sweden & Martina’nın bütün ürünleri koronal yapı boşlukları ve abutment bağlantılarında hafif bir konikliğe sahiptir. Bu sayede bakteri ve ajanların istilası, mekanik bir bariyerle engellenir.

dasdsadsaf

1222

Premium TG implantları, abutment bağlantısında 3,30 – 3,80 – 4,25 çaplarında “M” bağlantı tasarımı kullanılmaktadır. Yalnızca 5,00 çapındaki implantta “W” bağlantı tasarımı kullanılır.

English EN Turkish TR